web.lex Bookkeeping

Oto kim naprawdę jesteśmy…

Jesteśmy ludźmi, którzy pewnego dnia zebrali razem swoje najlepsze cechy, pomysły i kompetencje, aby stworzyć w świecie kancelarii prawnych coś zupełnie nowego i wyjątkowego. Uważamy, że jeśli już coś robić, to robić to z pasją, robić możliwie najlepiej i z pełnym zaangażowaniem. 

Nie wierzymy w status quo – wierzymy, że ten piękny Świat się stale zmienia i że każdy z nas ma wpływ na to, jak On wygląda. Także i Ty. Dlatego zachęcamy Cię do tego, abyś razem z nami ten Świat zmieniał na tyle pozytywnie, na ile jest to możliwe. 

Rafał Chmielewski,
szef w web.lex 

 

Kasia Solga

Nazywam się Kasia Solga i w web.lex Bookkeeping jestem księgową. Swój pierwszy certyfikat z kursu dla księgowych uzyskałam w 1995 roku, potem uzupełniłam wiedzę w ramach studiów ekonomicznych. Pracowałam w tym zawodzie od 1996 roku, początkowo w branży poligraficznej, potem paliwowej.

Od 2004 roku prowadziłam księgowość indywidualnej kancelarii prawnej, a od 2010 opiekuję się księgowością prawniczej spółki komandytowej, choć sam proces księgowania już oddałam na zewnątrz.

Cały czas samodzielnie prowadzę księgowość indywidualnej działalności gospodarczej. Znam ten biznes od podszewki. Lubię cyferki, kocham excela, wykresy i raporty. Nie dla liczb jednak, ale dla zrozumienia procesów, które stoją za tymi liczbami. Moja wiedza i doświadczenie ma być wsparciem dla Twojego biznesu. 

Wiem, że masz dużą wiedzę prawną, większą niż moja. Wiem też, że nie masz czasu na drobiazgi. Dlatego będę skrupulatnie sprawdzać Twoje dokumenty i dam Ci znać, jeśli zauważę, że coś można robić lepiej. Przy czym ostateczna decyzja zawsze będzie po Twojej stronie. Możesz na mnie liczyć, także jeśli chodzi o kontrolę, tego czy przekazałeś do zaksięgowania wszystkie stałe koszty.

Prowadzę blog Jak prowadzić kancelarię, na łamy którego gorąco Cię zapraszam.

Ja nazywam się Rafał Chmielewski i w web.lex Bookkeeping pełnię rolę … hm… szefa. Chociaż… może to za dużo powiedziane. Jestem takim jakby okrągłym przyciskiem, który w aucie włącza cały system i pozwala kierowcy dotrzeć tam, gdzie jest jego przeznaczenie.

W przeszłości ukończyłem studia prawnicze na UW oraz podyplomowe na SGH. Nie ukończyłem doktoratu gdyż pochłonęła mnie praca w BIG4. Kiedy opuściłem mury (a raczej open space) korporacji założyłem pierwszy blog podatkowy w tej części Europy, a następnie w 2010 r. powołałem do życia web.lex i zacząłem wspierać kancelarie prawne w rozwoju za pomocą prawniczych blogów (obecnie ponad 100 kancelarii w Polsce i Europie). Po wielu latach wydałem Pamiętnik Adwokata oraz założyłem Fundację web.lex, która wspiera prawnicze rodziny. web.lex Bookkeeping ma pomóc Twojej kancelarii rozwijać się i zdobywać piękny i wspaniały Świat.

 

Rafał Chmielewski

To miejsce czeka na naszą kolejną księgową. Osobę ciekawą, pełną energii i zaangażowania oraz – a może nawet przede wszystkim – wyznającą te same wartości co my, oraz reprezentującą taki sam stosunek do Świata.